Difenbahya Bitkisi (Dieffenbachia Tropic Snow)

 2.100,00

+ Ücretsiz Kargo
Unlimited stock total
Güvenli Ödeme

Difenbahya alacalı hoş ve gösterişli yaprakları ile evde veya ofis dekorasyonu,büyük odalar, koridorlar, resepsiyon alanları, kapalı teras alanları için uygun bir türdür. Tropikal bir bitki olduğundan Nemli alanlarda çok daha iyi gelişirler.

IŞIK VE SICAKLIK İSTEĞİ:
Difenbahya doğrudan güneş ışığı almayı sevmez.Yapraklarında yanma meydana gelebilir.Perde yardımıyla filtrelenmiş güneş ışığı difenbahya için yeterlidir.

Her tarafının filtrelenmiş güneş ışığı aldığından emin olmak gerekir.Bu yüzden difenbahyanın ayda bir yönünün değiştirilmesi gerekebilir.Özellikle kış aylalarında bol aydınlık alanlarda muhafaza etmek gerekir.

SU İSTEĞİ:
Bir periyoda bağlı kalmaksızın toprağını elimizle kontrol ederek su ihtiyacını tespit etmek esastır. Toprağın nemi yeteri kadar ise sulanmaya ihtiyacı yoktur.

Suyun oda sıcaklığında, dinlendirilmiş veya içme suyu olması bitkinin sağlıklı büyümesi için önemlidir. Sulama, difenbahyanın her bölgesine ulaşacak şekilde yapılmalıdır.

TOPRAK İSTEĞİ: Nemli ve lifli toprakları daha çok severler.
BİTKİ FORMU: Dikey- eğimli formludur.
BAKIM ÖNERİLERİ: Aşırı sıcak, çok soğuk ve sürekli güneşli alanlarda bırakılmamalıdır. Özellikle yaz sıcaklarında zaman zaman yaprak kısımlarına su püskürtülerek nemlendirilmesi gerekmektedir. Soğuk ve sert hava akımlarının olduğu alanlara alınmamalıdır.
NOT: Difenbahya bitkisi zehirli kategorisinde olduğundan dolayı, Çocuklar ve Evcil hayvanlarınızın yemesi durumunda zehirlenme olabilir,dolayısıyla çok dikkat edilmelidir.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Difenbahya Bitkisi (Dieffenbachia Tropic Snow)” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart